NAJWYŻSZA DOKŁADNOŚĆ W IMPLANTOLOGII


Implanty Premium od niemieckiego producenta

Lasery stomatologiczne niskoenergetyczne firmy ZOLAR TECHNOLOGY

Terapia laserowa nie jest obcym pojęciem w większości gabinetów stomatologicznych, ponieważ wielu lekarzy stosuje chirurgiczne lasery do tkanek miękkich w swoim arsenale nowoczesnego sprzętu. Lasery niskoenergetyczne są podzbiorem rodziny laserów, które wywołują komórkową reakcję z komórki, w przeciwieństwie do działania fototermicznego, co skutkuje lepszym gojeniem, redukcją bólu i zmniejszeniem stanu zapalnego. Lasery niskoenergetyczne często wykorzystują długości fal podobne do laserów chirurgicznych; jednak używają znacznie mniejszej mocy i mają mniejszą średnicę końcówki.

Wszystkie techniki mają swoje zalety, jednak w społeczeństwie, które ceni czas, wielu pacjentów chce widzieć natychmiastową poprawę koloru zębów. Dla tych pacjentów wybielanie laserowe w czasie wizyty trwającej 80-90 minut może być najlepszym rozwiązaniem.

Badania sugerują, że laser diodowy powoduje mniejszą nadwrażliwość zębów i tkanek oraz może być preferowanym systemem w procedurach gabinetowych. Dostalova i in. stwierdzili, że laser diodowy jest najcenniejszym źródłem energii dla intensywnego wybielania, dzięki łatwemu i krótkiemu użyciu w gabinecie. Badania wykazały, że selektywne promieniowanie diody laserowej może zmniejszyć czas wybielania bez zmian powierzchniowych. Nie zaobserwowano zmian w powierzchni szkliwa.

W rzeczywistości, badania porównujące tradycyjne wybielanie gabinetowe z wybielaniem laserowym wykazały, że wybielanie laserowe jest bezpieczniejszą techniką, ponieważ powodowało mniejszy wzrost chropowatości powierzchni w porównaniu z konwencjonalnym wybielaniem w gabinecie. Gurgan i in. w swoich badaniach wykazali, że wybielanie diodą laserową powoduje mniejszą wrażliwość u pacjentów podczas zabiegu, a także po nim. Wielu pacjentów odczuwa ból podczas tradycyjnego wybielania za pomocą światła i podczas innych technik wykorzystywanych w gabinetach.


 

Materiały do pobrania:


 

Filmy instruktażowe:

 

Filmy ze strony producenta: