NAJWYŻSZA DOKŁADNOŚĆ W IMPLANTOLOGII


Implanty Premium od niemieckiego producenta

Turbiny z serii BLACKLINE lżejsze o 25%

Wyposażone w nową rękojeść turbiny z serii Blackline charakteryzują się nieporównywalną lekkością, komfortem użytkowania oraz trwałością materiału. To wszystko za sprawą lekkich jak piórko włókien węglowych, dzięki którym rękojeść nie ulega odkształceniom ani korozji. Jak to możliwe?

Powszechnie wiadomo, że włókno węglowe zmieniło oblicze nowoczesnego przemysłu ? od lotnictwa i kosmonautyki przez żeglarstwo aż do zegarmistrzostwa; obecnie ma ono szansę zrewolucjonizować także rynek stomatologiczny. Dlatego firma Bien-Air, znana z niestandardowych rozwiązań, jako pierwsza na świecie postanowiła wykorzystać właściwości tego materiału do stworzenia nowej wersji rękojeści dla swoich najpopularniejszych turbin: Bora L i Prestige L.

Jak już wspomniano, lekkie jak piórko i mocniejsze od stali włókno węglowe opiera się korozji, wszelakim deformacjom czy otarciom. Jednak, co istotniejsze dla ergonomii pracy stomatologa, turbiny z węglową rękojeścią są o 25% lżejsze od tradycyjnych końcówek. Uzyskanie takiego efektu było możliwe dzięki stworzeniu specjalnej przędzy, w której średnica jednego włókna węglowego jest kilka razy mniejsza od średnicy ludzkiego włosa.